poniedziałek, 28 września 2015

(ノ◕ヮ◕)ノ~『✧~*GONKERS*~✧』

Niestety pech sprawił że kiedy aktualizuję pamiętnik Ayi nie wyświetla się to dla ludu.
Przez co mam mniej czytających.  Oczywiście to wszystko jest dla osób które interesują się jej życiem, ale nawet jeśli nie to bardzo polecam tak specyficzną lekturę.

Kiedyś powiedziałam, że opowiem coś o Krzysztofie Gonciarzu.
Czemu nie? 

Oto nasz dzisiejszy główny temat.

Nie jestem osobą, która wie o tym osobniku wszystko, ale z chęcią podzielę się tym co w móżdżku mam.

Jest to człowiek który jako pierwszy lub drugi polak założył własną firmę w Japonii.
Nie wiem czym dokładnie się w niej zajmuję. Pewnie czymś związanym z grami.

Jako, że ma tam firmę, również tam żyje. Na youtube można zobaczyć jego daily vlogi po angielsku z Japonii, które nagrywa z kanadyjką Kasią.

Urodą nie grzeszy, ale chryzma to już inna sprawa.
Można to zauważyć na jego kolejnym kanale YT
Jest to "program" kręcony po polsku przepełniony masą gimbusiarskich żartów bądź wygórowanych i mądrych wypowiedzi.
Polega na tym że widzowie zadają mu pytania, na które jak tylko może stara się ciekawie odpowiedzieć.


Najczęściej powtarzane i popularne są cytaty:
"Cebulaaa..." 
(zrozumiecie jak oglądniecie jakiś odcinek)
"Hahahaha... WSPANIALE"
"Buractwo"
"Sprzedałeś się"
I wiele, wiele innych gimbusiarskich wypowiedzi.

Oczywiście to nie koniec.
Krzysztof jest też autorem dwóch
książek oraz jak wielu innych YT-berów sprzedaje koszulki (mega drogie).



Myliłam się. Jednak mogłabym opowiadać bez końca, ale siostra mnie wygania.
Tak więc ciekawskich odsyłam na wiki Gonciarza.

Moki Hinoun

Ps.
Muszę dodać i Krzysiek ma już 30 lat i jedyne z kim może spędzić kolację to z Muminkiem
ԅ(≖‿≖ԅ)


Ale właśnie to w nim lubimy ( ͡° ͜ʖ ( ͡° ͜ʖ ( ͡° ͜ʖ ( ͡° ͜ʖ ͡°) ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)ʖ ͡°) 

A to cudo chyba pójdzie na jakiegoś z moich avatarów (σ≧▽≦)σ



sobota, 26 września 2015

Tłumaczenie Pamiętnika Ayi Kitou

Zabrałam się za tłumaczenie Pamiętnika Ayi Kitou.
Jest to dziewczyna, która w młodym wieku zachorowała 
na zwyrodnienie drogi rdzeniowi-móżdżkowej.
W pamiętniku zapisywała wszystko co się działo.
Na podstawie jej życia nagrano serial pt "Litr łez"/ "1 litre no namida"
Bardzo polecam.
Przy każdym odcinku ryczałam.


Nie znalazłam na internecie w całości przetłumaczonego na polski pamiętnik.
Dlatego też stwierdziłam, że warto spróbować.
Pierwszy rozdział już wrzuciłam.

Oczywiście jestem typowym amatorem.
Mam nadzieję, że wam się spodoba :)

 Następnym razem postaram się opowiedzieć o Ayi coś więcej.
Teraz zapraszam do lektury jej dzieła.

✧・゚:*✧・゚:* \(◕ω◕✿)/ *:・゚✧*:・゚✧

Podpisała
Moku Hinoun



poniedziałek, 3 sierpnia 2015

KAWAII EVERYWHERE *O*

Rozmawiałam dzisiaj z przyjaciółką i tak całkiem przypadkiem 
zaczęliśmy wymieniać się słodkimi fotami różnych przedmiotów.
Oczywiście pierwsze co zrobiłam to wskoczyłam na tumblr'a gdzie jest tego mase.
Właśnie przez to komputer jest zawalony różnymi fotami.

Jako że mam ochotę pochwalić się światu moją kolekcją (którą zaraz usunę)
wzięłam się za tego posta :3333

TAKŻE PRZEJDŹMY DO SEDNA SPRAWY*
*Tak, 
ja tak całkowicie 
na poważnie :3
Wiele rzeczy jest nazywanych słodkimi.
Jestem osobą która instynktownie wyczuwa słodycz.
(to brzmi idiotycznie)

Np to:

Pełno koralików, latający kotek, kokardka, różyczka i serduszko.
Piękne....?

NIE

To jest przesadzone. Co za dużo to nie zdrowo. 
Nażresz się słodkości = przytyjesz.
To nie jest urocze!

Za to, to :

Fakt, ten kubek się nie błyszczy ani nie ma koralików.
On sam w sobie jest uroczy.
Nie potrzeba mu dodatków i innych pierdół :3

A co do ludzi.
Sama chcę zrzucić parę kilo 
(12kg. wystarczy xD)
żeby mieć możliwość w jakimś stopniu wyglądać tak:





Oczywiście maga trudno będzie mi to osiągnąć, bo te dziewczyny nie tyle są słodkie, ale i ładne ;-;

UWIELBIAM oryginalne czapki ale pech sprawił,
że mi po prostu nie pasują.
Nie zmienia faktu, że Wam je pokaże :3
 

Wisienka na torcie *--*

Kocham posty, w których jest wiele fotek a mało pisania *u*

UWAGA!!!Ostatnia prosta :)

Przedmioty o których marzę :33333
Dokładnie, TYLKO marzę ;--;






Wiem że ten arbuz to jedzenie, ale kto nie marzy o jedzeniu? *U*

Myślę, że na dzisiaj wystarczy.
Wymęczyłam was wieloma fotkami.
Wasze oczy powinny się teraz świecić *--*

CZÓŁKO,
MOKI HINOUN 

Ps.
Właśnie wykminiłam o czym napiszę w następnym poście :)
Będzie to GONKERS (^ー^)
Mam dzisiaj wielki zapał, ale muszę się ograniczyć.

Przy okazji, przed chwilą zaczęłam słuchać Hatsune Miku.
Niektóre piosenki są spoko ʕ·ᴥ·ʔ

poniedziałek, 27 lipca 2015

Tak, więc, tego ...

Trudno powiedzieć do czego chcę przeznaczyć tego posta.
Może chcę was trochę pomęczyć...?
Może sama chcę się poużalać...?



"Stan ogólny 8,
jeden nieobecny usprawiedliwiony."

Właśnie wróciłam z obozu harcerskiego.
Mieszkańców w mieszkaniu nie zmalało ani nie przybyło.

Myślałam że obóz będzie dla mnie w jakimś stopniu odpoczynkiem, ale się myliłam.
Całe trzy tygodnie były dla mnie nieziemskim wyzwaniem.

Dużo się nauczyłam,
wycierpiałam,
śmiałam
i
płakałam.

Ja sama w sobie się nie zmieniłam ani trochę.
Nadal jestem dziewczyną ważącą dość dużo.
Zachowującą się jak dziecko.
I zazdrosną o wszystko i o wszystkich.

Oczywiście chciałabym wprowadzić w swoim życiu i byciu jakieś zmiany.

Tak...
Więc...
Tego...

Może ktoś z was ma tak czasem że czuje że gdzieś jest problem ale nie wie dokładnie gdzie.
Właśnie tak się teraz czuję.

SKOŃCZMY Z TĄ GŁUPIĄ POGADANKĄ!!!


Ostatnio wyszło masę ciekawych anime które wołają mnie do siebie z otwartymi ramionami.
Muszę wszystko nadrobić przed wyjazdem do Włoch.


Mam nadzieję że wszyscy dobrze bawią się na wakacjach.
Oczywiście jestem złośliwa i muszę wam przypomnieć że minął już miesiąc.
Zostało wam tylko pół odpoczynku ;---;

DOBRZE TO WYKORZYSTAJCIE

Lecę oglądać Kobrę z bratem.
Do usłyszenia.

Moki Hinoun

Ps.
Uśmiech na twarzy mi się marzy...

Zdjęcia z obozu


sobota, 21 marca 2015

GAMBATTE (powodzenia)

Dzisiaj po raz pierwszy spróbowałam pracy w edytorze nad jedną stroną mangi.
Haru Matsu Bokuta
Siedziałam nad tym 3 godziny ;-;
Niestety...
Tak więc przedstawia się moja robota:

Oczywiście pozwalam się śmiać

Bite 3 h poświęciłam na jedną chmurkę i jakieś "Asakura-kun...?"...
Nie wspominając o tym, że tłumacz ze minie słaby.
Mogę zrozumieć to co czytam po angielsku, ale kiedy przyjdzie do napisania...
Żal dupę ściska ;-;

Ale co będę się rozpisywać.
Tak spędziłam mój sobotni wieczór.

ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA

tak więc będę harować dalej.

PLAN:
-Angielski 
-Ćwiczenia w edytorze
-Cierpliwość

Może w ten sposób mój blog zmieni się w miejsce pełne mang :)

Miku Hinoun 

niedziela, 1 lutego 2015

Jeszcze żyję...

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się że nagle znikąd mój blog odwiedzi 29 osób.

Nie żeby mi się znudziło pisanie czy coś, ale ostatnio jakoś wszystko dziwnie się układa, a poza tym nie chcę pisać o pierdołach które was zanudzą.

Mimo tego, że w głowie nadal mam pustkę postaram się podsumować lub opisać co robiłam w tedy kiedy tu nie zaglądałam.

JESZCZE ŻYJĘ
10 dni przerwy, w przeciągu których dużo się stało i być może w jakimś małym stopniu mnie zmieniły.
Po wstąpieniu do caritas-u i vides-u, dołączyłam też do scholi w Arce Pana gdzie są naprawdę pozytywni i niesamowici ludzie.
Wszystko szło gładko i ogólnie każdy dzień był dla mnie sielanką.
Dobre oceny bez nauki.
Dokarmianie przez znajomych na przerwach.
Przygotowywania do zawodów z badmintona.
Itd, itp...
Jednak zawsze jest to miejsce gdzie czuję się nie swoja.
Ostatnio zastanawiam się jaka jestem normalnie.
Czy jestem cichą dziewczyną co siedzi na korytarzu i czyta, czy też pogodną wariatką, która gada z każdym i jest dla wszystkich miła.
Jest to dość dziwne, bo w każdym miejscu jestem inna.

Nie chce nikogo dołować czy coś.
Tak po prostu mam i muszę dać z siebie wszystko by to przetrwać.

Jak już wspominałam moim idolem jest Luffy.
Bardzo chcę być taka jak on.
Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że w tych czasach większość ludzi uważa takie osoby za niedorobione.Wystarczy mi to, że będę akceptowana i lubiana mimo mojego głupiego i mega zmiennego charakteru.
Uśmiech którym będę mogła się dzielić z innymi, i moja głupota którą rozśmieszę moich przyjaciół.

Na dziś koniec tego użalania bo się zdołuję.

Do usłyszonka
MIKU HINOUN




wtorek, 20 stycznia 2015

Najkrócej

Miałam wrócić w chwili natchnienia, ale chyba nikt w to nie uwierzył ^-^
Można to nazwać półpostem.
Brak szczególnych informacji.
Brak rozpisywania się.
Brak czegoś ciekawego.
Tak więc zaczynajmy.

NAJKRÓCEJ

Panie i panowie 
Number one 

Number two

^
^
7 mrocznych faktów o kosmosie

Number three

Ciekawostka.
Miejsce w mózgu odpowiedzialne z uzależnienie od alkoholu jest też miejscem uzależnienia od czekolady.

Number four

Bushido*
  • Prawość
  • Odwaga
  • Uczynność
  • Szacunek
  • Uczciwość
  • Honor
  • Wierność


Będę samurajem ^u^

Number five

^
^
7 rzeczy za które przepłacisz

Number five
Piękne *v*

Number seven

Ciekawostka II
Dziś biegałam, ok. 20 minut w czym 15 to był spacer :3
Jutro też spróbuję.

Number eight 
Piękne *v*

Papatki
Miku

*Kodeks samuraja

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Być ciekawa...

A więc jestem :)
Wzmogłam działalność na Twitterze więc serdecznie zapraszam.


Nie ma jak reklama na samym początku posta ^-^




Więc na dziś koniec tych totalnych dupereli.

Jestem w dobrym jak i w złym humorze.
Po pierwsze będę śpiewać w niedziele w arce pana.
Yay...
A po drugie, mam taką małą depresje, ale wszystko da się przetrwać.

Ostatnio przeglądnęłam prawie wszystkie moje posty i zorientowałam się, że w każdym wspominam o tym, że nie mam pomysłów. Dlatego dziś tak nie powiem :)
Napiszę to co mi do głowy przyjdzie i postaram się być ciekawa.

^
^
^
Włączcie to i w spokoju czytajcie.

Być ciekawym...
Trudno mi powiedzieć czym was zainteresuję.
Blog jest przeznaczony głównie dla Otaku więc na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu.
Jednak wiem, że rzeczą która interesuje ludzi jest oryginalność.
 W tej chwili powinnam sobie pocisnąć, ale wyjdę poza szablon.

Najlepiej wyobrazić sobie mnie siedzącą i zastanawiającą nad tweetem, a potem tą radość kiedy ktoś da do ulubionych albo przekażę dalej.
Mam tak samo kiedy duża ilość ludzi mnie odwiedza.
Jest to znak, że jednak nie marnuję prądu.

UWAGA!!!
SPOILER!!!
Mam nadzieję, że z tej małej ilości ludzi, którzy to przeczytają znajdzie się jakaś osoba czytająca mangę fairy tail.
To co się stało w chapterze 416 dobiło mnie całkowicie.
Chociaż może lepiej powiedzieć, że zdziwiło.
Natsu odchodzi na ROK!!!
Zostawia Lucy samą.
Wiem, że to jeszcze nie pewne, ale i tak nastawiłam się negatywnie.
^
^
^
^
^
Powód złego humoru.

 Powinnam szczerze napisać co myślę o dzisiejszym wpisie, ale to nie ma sensu bo bym jedynie pogorszyła sytuację.
Dlatego też pożegnam się z wami i zobaczymy się w chwili mojego natchnienia ^-^
MIKU HINOUN


sobota, 17 stycznia 2015

NANO

Dzisiaj doznałam niesamowitego olśnienia.

NANO
Tak więc, zanim zacznę podam wam linczki z piosenkami.
Po przesłuchaniu można bez chwili zastanowienia powiedzieć:
"Ale ta dziewczyna ładnie śpiew."
lub
"Ona ma obleśny głos."

Wszystko okej, przesłuchane.
Albo się spodobało, albo nie.
Żyje się dalej.
Jednak gdyby twoje słowa usłyszał fan NANO, pewnie został byś wyśmiany bądź napomniany.
Nie dlatego, że wyraziłeś swoje zdanie czy coś, ale dlatego, że to wszystko śpiewa FACET.
Można powiedzieć, że zrobiłam z siebie idiotkę, bo od kiedy pamiętam zawsze patrzyłam na autora jako na kobietę, aż tu naglę: 

Nano (ナノ, stylized as nano) is a singer that originally posted music on Youtube and Niconico before being signed by a record label.
nano is well known as a "Ryouseirui" (両声類?), lit. "both voice types", being able to sing both male and female voice types.

Jest to osobnik potrafiący śpiewać dwoma rodzajami głosów, a na Twitterze można zauważyć, że to mężczyzna.

Tak więc przez cały czas żyłam w błędzie :3

Jeszcze tak na koniec coś od facebook-a:
:3

Do usłyszenia
MIKU

PS.
Ten post zajął mi trochę czasu, bo musiałam usunąć aż połowę tekstu z powodu jakiś głupich błędów w HTML (dlatego też jest taki krótki).

Wiem, że dawno mnie tu nie było, ale to nie oznacza, że zakończyłam działalność.
Jeszcze was pomęczę (^-^)




wtorek, 13 stycznia 2015

Caritas i vides :3

Caritas i Vides 
Konkrety, moi kochani konkrety.
Dziś zapisałam się na caritas :)
Tak mnie nagle wzięło na pomoc innym i dobrą zabawę.
Możecie sobie myśleć, że to dla punktów, jednak nawet mi to do głowy nie przyszło.
 Nie wiem czy posiadacie takie miejsce w którym czujecie się sobą, ale ja takie mam.
Jest nim właśnie caritas, vides i nasza szkolna kapela.
Można powiedzieć, że ogólnie jest to szkoła, ale nie całkiem, bo na zwykłych lekcjach czuje się jak nie ja. Mam takie dziwne uczucie, że osoby z mojej klasy nie mogły by mnie "zaakceptować" gdybym była całkowitą sobą.
Dlatego też uwielbiam miejsca gdzie znajdują się ludzie lubiący mnie, słuchający oraz podzielający moje pasje :)
Co do videsu, dopiero dzisiaj się zdecydowałam. Koleżanka mnie błagała więc, czemu nie?
Już jutro jest spotkanie, a w marcu gdzieś jedziemy :3
Nie mogę się doczekać (^.^)

Tak w środku posta słodki
Rilakkuma :3
^^
LINCZEK

Oczywiście nie mogłam zapomnieć o pochwaleniu się wynikami próbnego z polskiego.
Jeśli dobrze pamiętam z zadań zamkniętych miałam 27/30 pkt. ,a z charakterystyki 9/10 pkt.
Jestem z siebie tak dumna, że nie potrafię tego opisać.
To jedyna rzecz, która mnie dziś pocieszyła, bo mój dzień był do niczego.
:(

Shingeki no kyojin op1 - cover
^^
LINCZEK 2

Zdałam sobie sprawę z tego, że nie chce skończyć jak ten facio z poduchą, więc pora kończyć i brać się za zadania.

Oyasuminasai
Miku H.

Ps.
\(^-^)/

Zauważyłam, że NaLu jest bardzo popularnym paringiem więc co się będę :3
(Ja też z resztą ich uwielbiam)
Pikny fanart na dobranoc :)

poniedziałek, 12 stycznia 2015

Zapomniane i inne...

W ostatnim poście zapomniałam uwzględnić 
Nisekoi 2
Słyszałam, że ma wyjść, ale nie wiem dokładnie kiedy.
Tak czy siak, serdecznie polecam, fajny harem :)


Stwierdziłam też, że zacznę oglądać
Death Parade
Czytałam, że opowiada o miejscu do którego ludzie idą zagrać, ale nie w zwyczajne gry, w takie w których stawką jest własne życie.
Po opisie wydaje się ciekawe, a że jest już 1 odc. to po poście i nauce biorę się za oglądanko :)

Tak więc z tych głupich zapomnianych rzeczy było by na tyle.

Dzisiaj, jako że ostatnio śpię po 5 godzin i przysypiam w szkole, nie chce się rozpisywać.
Wrzucę po prostu ostatnio znalezione pdf. i znikam :3


<<<<<<< tak wyglądam :3

Papier, kamień, nożyce wersja prawdziwa:

Może kiedyś narysuje :)


Gniło w folderze:


 Mam zamiar kiedyś sobie takie zrobić (^.^)
(przepraszam za jakość)

Zdaje sobie sprawę z tego, że dziś nie było zbyt interesująco, ale to chyba nic nowego :)
\(^-^)/
Wirtualny przytulas
M. Hinoun

PS.
Durarara!! x2 Shou
Nadchodzę!!!

sobota, 10 stycznia 2015

Na co czekam, lub co już jest

Wymyśliłam.
Wymyśliłam temat dzisiejszego posta.
Jako, że zaczął się (już dawno) nowy rok chce wam opowiedzieć na co czekam z zapartym tchem.
Będą to głównie animie bo raczej nie jestem osobą, która cieszy się z nadchodzących egzaminów.

Na co czekam, lub co już jest
Takim pięknym podkreślonym tytułem, mogę z czystym sumieniem rozpocząć.

Tokyo Ghoul√A
Cudowny, kolejny sezon  Tokyo Ghoul.
Oglądnęłam już pierwszy odcinek, i tak jak powinno być, zaczęło się od akcji. Większość osób mówi, że jest wielka różnica po między anime, a mangą, ale że jej nie czytałam to nie mam się czego czepiać.
(Gdybyście mnie wczoraj widzieli, w czasie oglądania wyglądałam jakbym wygrała milion złoty).

Kamisama hajimemashita 2
Szczerze mówiąc czytałam mangę do przodu miejąc świadomość tego, że anime będzie kontynuowane, ale jestem typem osoby której spoilery nie przeszkadzają w takim stopniu żeby czegoś nie oglądać.
  Wyszedł już pierwszy odc. ale nie jest jeszcze przetłumaczony, a nie chce mi się siedzieć nad angielskimi napisami (leń).
Kocham ten romans i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy niż pierwszy sezon.

Durarara!! x2 Shou
Powinnam to wymienić najpierw bo wywarło na mnie wielkie wrażenie. W prawdzie w czasie oglądania zrobiłam jakąś półroczną przerwę, ale po kontynuacji stwierdziłam, że jest to jednio z lepszych anime widzianych prze zemnie.
Kiedy dowiedziałam się o tym, że będzie kolejny sezon skakałam z radości, a jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że muszę czekać 5 miesięcy :(
Specyficzne postacie i interesująca fabuła bardzo przyciąga i naprawdę serdecznie polecam :)

Shinmai Maou No Testament
A więc piszę to 16 stycznia, gdyż właśnie wprowadzam poprawki, bo zorientowałam się, że jest kompletnie inna czcionka.
Tak więc jestem już po 2 odcinkach i nawet je polubiłam, ale to nie zmienia faktu, że wszędzie są cycki i inne duperele :)
Po pierwszym odcinku lepiej się zdecydować czy ciągnąć je dalej.

Wydawało mi się. że jest tego więcej.
Mogę jeszcze dodać shingeki no kyojin, ale ono zostaje wydanie dopiero w 2016 roku.
Trochę poczekam :(

Tak więc na dziś koniec i spotkamy się jutro, pewnie gdzieś po 21, bo chodzę w WOŚP-ie.

Czółko
Miku

PS.
Tak teraz wyglądam :3